12 Ekim 2015 Pazartesi

Bloga müzik çalar nasıl eklenir?

bloga müzik ekleme


Birçok kişi bloga müzik nasıl eklenir konusunda yazı yazmamı rica etti. Sizler için basit bir şekilde müzik eklemeyi anlatacağım ☺️

Bu basit işlem aslında SCM Music Player ile daha da kolay. Ulaşmak için tık tık ☺️Açtığımız sayfada rengarenk Music Player'lar göreceksiniz, istediğinizi seçerek Next tuşuna basın. Daha sonra açılan sayfada sol tarafa müziğin adını, sağ tarafa ise müziğin URL'sini ekliyoruz. Bunun için Youtube tercihiniz olabilir. Buraya istediğiniz kadar şarkı ekleyebilirsiniz. tekrar Next tuşuna basarak ilerleyelim. Açılan kısımda son ayarlarınız bulunuyor. Burada;bloga müzik eklemeShuffle Playback: Bu seçenek onaylandığında listenizdeki şarkılar karışık çalmaya başlayacak.

Autostart: Bende bunu kullanaraktan özelliğini şu şekilde anlatayım ☺️ Bunu işaretlediğinizde, şarkınız otomatik başlayacaktır.

Default Volume: Ses seviyesini ayarlamak için kullanabilirsiniz.

Repeat mode: Listeniz tamamen çaldıktan sonra tekrar başa dönmesi için 

Placement of Player Bar: Bu seçenek ile Music Player'ı Top seçeneği ile üstte, Bottom seçeneği ile altta görebilirsiniz.

Show Playlist by Default: Bu seçeneği onayladığınızda playist listeniz açık bir şekilde görülür. 

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, sıra geldi kodu sitemize yerleştirmeye. Html kodunu, Yerleşim>Gadget ekle>Html/Java Script seçerek gördüğünüz alana yapıştırın.

 Artık sizinde müzik çalan bir blogunuz var☺️ Sevgilerle🍒

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder